<< Sıvama Nedir? Sıvama Çeşitleri Nelerdir?  >>
 
         
 

Paslanmaz krom sıvama;

Çok sert bir malzeme olan krom paslanmaz malzeme sıvamasında belli bir kalınlık, derinlik belli bir çap sıvanabilir. Paslanmaz sıvama'da 0.50 ile 0.80 kadar geriler çaplar alüminyum sıvamada 100 cm.lere uygulanırken krom paslanmaz'da bu işlem 20 cm.e kadar düşmektedir. Alüminyum sıvamada 60 cm.derinlikler paslanmaz krom sıvamada 20 cm.e kadar düşmektedir. Paslanmaz krom bir karışım madeni olduğu için 304 kalite paslanmaz çelik malzemede mazgala ile yapılacak sıvama çok sınırlıdır.
 
Sac Sıvama;

Kalınlık çap ve derinlik olarak sınırlı sıvama grubundadır. Paslanmaz krom malzemeye nispeten 1mm kalınlığa çıkan malzeme kalınlığı 45 cm'e çıkan ürün çapı 20 cm'e düşen ürün derinliğiyle makina kapakları, avize parçaları gibi küçük sıvamalarda oldukça başarılı bir sıvama sistemidir. Kaynak yapılabilmesi için olmazsa olmaz olan sıvama sisteminde boyanabilme özelliği'de alüminyum sıvamaya çok yakın uygulama alanları geniştir. Çok ciddi dayanıklılık gerektiren uygulamalarda yukarıdaki kalınlık çap ve derinlik kriterlerine uyan özelliklere sahipse sac sıvama sistemi vazgeçilmez bir uygulamadır.
 
Bakır Sıvama;

Kalınlık çap ve derinlik kriterlerinde uygulama olarak tamamen görsel ve iletim malzemesi olarak kullanılır. Uygulama alanı  ise; bakır sigorta başlıkları, dekoratif ürünler bakırın korozyona uğramasıyla sıvama işlemi sonrası kaplama ve kalay uygulanarak kullanıma sunulmaktadır. Çalışma alanamız 1 mm kadar kalınlık 20 cm'e kadar çap ve 10 cm'e kadar derinliktir ısıl işlem uygulandığında bu kriterler değişiklik göstermektedir.